Odczyt jakości powietrza na żywo w Węgrzach Wielkich. LookO2
Od dzisiaj możecie odczytywać jakość powietrza w Węgrzcach Wielkich mierzonych poprzez wysokiej jakości czujnik laserowy w urządzeniu LookO2 podarowanym nam przez zespół www.looko2.com.
Dzięki temu możecie sprawdzać czy:
- warto wychodzić z dzieckiem na spacer w określonych godzinach
- kiedy biegać
- czy kupować dom w wybranej okolicy
Czujnik zamontowany jest na Piaskach także przedstawia jakość powietrza w tej okolicy. Jeżeli ktoś nabędzie w/w urządzenie i zainstaluje je przy drodze w WW – dajcie nam znać – umieścimy info i odczyt na www.
Na prośbę twórców, umieszczamy szybką ankietę – dajcie nam znać co sądzicie o tym gadżecie.
Więcej info nt looko2:
Dane wysyłane są do chmury, gdzie następnie poddawane są analizie i odsyłane do czujnika.
LookO2 poinformuje Cię odpowiednim kolorem o stężeniu pyłów w okolicy.
Dodatkowo na stronie WWW, możesz przeglądnąć i przeanalizować wkyresy z Twojego oraz innych czujników LookO2.
Takie rozwiązanie daje pełny wgląd na sytuacje.
Pył PM10 składa się z mieszaniny cząstek zawieszonych w powietrzu, będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych. Pył zawieszony może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. benzo/a/piren), metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Pył PM10 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Poziom dopuszczalny dla stężenia średniodobowego wynosi 50 µg/m3 i może być przekraczany nie więcej niż 35 dni w ciągu roku.
Pył PM2,5 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi. Docelowa wartość średnioroczna dla pyłu PM2,5 wynosi 25 µg/m3, poziom dopuszczalny 25 µg/m3.
Wchodzące w skład smogu szkodliwe pyły i znaczna wilgotność są zagrożeniem dla zdrowia, są bowiem czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego
Comments are currently closed.